На даній сторінці Ви можете ознайомитися з правилами вступу на всі рівні вищої освіти.
Для вступу на перший (бакалаврський) рівень вищої освіти необхідно здати національний мультипредметний тест (НМТ), який складається з двох блоків:
1. Обов’язковий блок, що включає:
- Українську мову;
- Математику;
- Історія України.
2. Додатковий блок, у якому абітурієнт може обрати один із предметів залежно від обраної спеціальності, наприклад:
- Іноземна мова;
- Фізика;
- Хімія;
- Біологія.
Результати НМТ використовуються для формування конкурсного бала, який визначає можливість вступу на бюджетну чи контрактну форму навчання.
Реєстрація на основну сесію національного мультипредметного тесту відбудеться з 6 березня до 3 квітня 2025 року.
- Створити персональний кабінет на сайті УЦОЯО

- Використовувати застосунок Дія для автоматичного заповнення даних (копія цифрового паспорта – ID-картки або закордонного)
- Завантажити копії обов’язкових документів, таких як паспорт, документ про освіту та РНОКПП (за потреби).
До 8 квітня учасники можуть внести зміни у свої персональні кабінети (змінити предмет додаткового блоку чи населений пункт).
Реєстрація на додаткову сесію триватиме з 9 по 14 травня 2025 року. Зміни до реєстраційних даних можна вносити до 19 травня 2025 року. Додаткова сесія НМТ призначена для тих, хто з поважних причин не зміг зареєструватися або скласти тест під час основної сесії.
Можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ, учасники основної сесії отримають з 4 травня. Учасники додаткових сесій матимуть змогу це зробити з 11 липня. Як і в попередні роки, з міркувань безпеки інформація про те, де на території України відбудуться тестування, не буде оприлюднюватись для широкого загалу. Загалом вступники складатимуть НМТ протягом травня-липня: основна сесія відбудеться з 14 травня до 25 червня, додаткова сесія – з 14 до 25 липня.
Для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти необхідно здати єдиний вступний іспит (ЄВІ), який включає:
1. Тест з іноземної мови: складається з перевірки рівня володіння англійською, німецькою, французькою або іспанською мовою. Тест охоплює читання, розуміння текстів та знання граматики.
2. Тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК). Блок ТЗНК складався з двох компонентів: вербально-комунікативного і логіко-аналітичного. Усього було 33 завдання, з-поміж яких: 10 – на заповнення пропусків у мікротексті (потрібно було доповнити речення словосполученнями / словами із запропонованих варіантів); 23 – з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів.
Мотиваційний лист є важливим при вступі до університету, оскільки він дозволяє Вам продемонструвати свою мотивацію та зацікавленість в обраній програмі або спеціальності. Цей лист дає можливість подати додаткові аргументи щодо того, чому саме Ви підходите для обраного навчального напрямку, які Ваші особисті та академічні досягнення, а також які цілі Ви прагнете досягти, обираючи цей шлях. Він допомагає приймальній комісії отримати більш повну картину про Вас. З прикладами мотиваційних листів Ви можете ознайомитися перейти за посиланням: https://osvitoria.media/opinions/motyvatsijnyj-lyst-bez-pomylok-struktura-pryklady-lajfhaky/